Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanlığı, TFF 1. Lig Play-off’un 17 Mayıs’ta başlayacak ve 22 Mayıs’ta sona erecek yarı final maçlarının ve 26 Mayıs’ta oynanacak final müsabakasının sınırlı sayıda da olsa seyirciyle oynanması yönünde çağrıda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel imzalı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, dernekler ve Samsun kamuoyunu açık çağrımızdır.

Değerli Samsun’lular;

Milli mücadelenin ilk kıvılcımının çakıldığı millet olmanın ilk adımının atıldığı günün 102nci yılını büyük bir gururla kutladığımız bu günlerde haykırıyoruz ki Samsun; milli birliğin uyanışın, şahlanışın şehridir. Hiç kuşku yok ki şehrimiz Samsun’un tüm siyasi hesaplardan, bireysel beklentilerden ziyade ülkemizin hangi şehrinden gelirsek gelelim doyduğumuz, çocuklarımızı büyüttüğümüz, mutlu ve umutlu bir şekilde yaşadığımız şehirdir. Samsun’un en büyük ve onurlu markası Atatürk armalı Samsunspor’umuzdur.

Samsunspor sadece bir kulüp değil bir imajdır, şehrimizin markasıdır, Samsun’un dünyaya açılacak yüzüdür. Samsunspor bu şehrin bütün kutuplaşmalarını ortadan kaldıracak Samsun’un çimentosunu oluşturan birleştirici gücüdür. Samsunspor’umuz ve Kulüp Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım süper lig yolunda büyük mücadeleler vermekte ve bu zorlu yolda bir sürü haksızlığa uğrayarak Samsunspor ve Samsun için can siper hane emek vermektedir.

Buradan şehrimizin ekmeğini yemiş suyunu içmiş tüm Samsun’luları, siyasi partilerimizin tüm il ve ilçe başkanlarını, Samsun’un Milletvekillerini, başta Büyükşehir olmak üzere tüm belediye başkanlarını, demokratik kitle örgütlerinin ve derneklerimizin temsilcilerini tek yürek olarak

Türkiye Futbol Federasyonu’na ve Merkez Hakem Kurulu’na çağrıda bulunmaya;

Temiz ve adil bir futbol ligi için adil tutum talep etmeye,

1. Lig Play-Off Final maçlarının kısıtlı da olsa seyircili oynanması ile ilgili tüm mecradan çağrı yapmaya

Samsunspor’umuzun kader maçında 12nci güç olarak takımımızla taraftarını buluşturmak için tavır koymaya davet ediyoruz.

Saygılarımla,

Fatih Türkel

Cumhuriyet Halk Partisi

Samsun İl Başkanı”