Görsel: Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kendini genç hisseden herkese elektrikli scooter hizmeti vereceğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Doğupark, Kurtuluş Yolu, Batıpark ve Adnan Menderes Bulvarı’nda elektrikli scooter hizmeti vermeye başlayacak.

Hizmet, 300 elektrikli scooterla başlayacak ve zamanla daha da genişletilecek.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, projeyle ilgili hazırlıkların sürdüğünü, vaka sayılarının düşmesi ve hayatın normale dönmesiyle scooterları hizmete sunacaklarını söyledi.

Hizmetin ücretli olacağını vurgulayan Başkan Demir, “Biz de Karadeniz Bölgesi’nde farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Spor Şehri’ Samsun’da sosyal sorumluluk adına önemli bir hizmeti daha hayata geçiriyoruz. Yakın zamanda başta Adnan Menderes Sahili olmak üzere belirlediğimiz lokasyonlarda elektrikli scooterları vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız. 3 aylık süreçte gözlem ve analizler yaparak istasyonları ve park alanları oluşturacağız. Bu eğlenceli seyahatten yararlanmak isteyenler ise ücretini kredi kartı veya Samkart ile ödeyebilecek” dedi.

Yazılımları Türk mühendisler tarafından geliştirilen takip modüllü yerli ve milli yapım elektrikli scooterların saatte 35 km hıza ulaşabildiği ve tek şarjla 50 kilometre mesafe kat edebildiği kaydedildi.