Yazı Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 14:06
 
YIL OLUR ASRA BEDEL
Ferruh özcan
ozcanferruh@hotmail.com
 
 

Günümüzde en zor şeydir samimiyet.Herşey yalandır iyilikten yoksun olan. Güzellik söylemleri aslında menfaattir. Çıkar en büyük motivasyon unsurudur.  Gülüşler bile yalandır. Kalpler baş kaldırırlar evrene.60  larda miydi sevdalar yalansız. Yoksa 70 lerde miydi unutulmaz duygu akımları.

Hâlâ neden "Selvi Boylum Al Yazmalim" daki "Sevgi neydi? Sevgi emekti" yi konuşuyoruz. Biz mi öldürdük aslında içimizde üretilmesi gereken sevgiyi? Durduk yerde değil hiç birşey. Nedensellik sözkonusuysa eğer bir nedeni olmalı demeden geçemiyor insan. Şartlar oluştuğunda  yıl olur asra bedel. O yılı yaşamak gerekir nedensiz. Sorgusuz. Sualsiz. Ve tüm bu zamanın igrencligine inat 70 lerin kafasını yaşamak gerekir nedensiz. Yil olsun asra bedel.

Sana özel. 2019 ' un yıkımından uzak sanal şiddetlen muaf, duyguları zindana hapsetmekten kurtulmuş bir hayatta yıl olur asra bedel. Kaybedilecek öğe sayısı sıfır. Kazanılacak öğe sayısı yüzlerce. Dilleri cirkinlikten yüreği cirkinllikten kadını cirkinlikten, adami igrenclikten muaf  bir dunyada yıl olur asra bedel. Keşkeleri olmayan bir dünyada yıl olur asra bedel. Yasam haznemizde asra bedel yillar biriktirmek gerekir. En tuzağın, en tutsağın, en yalanın, en dolanın, en çalanın, en talanın, en yılanın değer görmediği bir dünyada yıl olur asra bedel.

Sevgiye hayatınızda yer açın. Açınki hayatınızdaki her yılınız olsun ASRA BEDEL.

 
Etiketler: YIL, OLUR, ASRA, BEDEL,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı