Yazı Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 16:55
 
İnsan varlığıyla mı yokluğuyla mı yaşar?
EMİNE ARSLAN
emine.arslan053@gmail.com
 
 

 Kanımca insan ne varlığıyla ne de yokluğu ile yaşar.

İnsan ürettiği ve bunu sürdürdüğü sürece yaşar. Şimdi diyeceksiniz ki nasıl; nasıl biliyormusunuz?

Yer yüzünde düzene sokulmuş 4 mevsimden ibaretse insan oğluda bundan ibarettir.İlk bahar ekin yeri hazırlarsın yazın nimetini tadarsın, sonbahar da son stokları yaparsın kışın ise ısınır doyarsın, bunu tıpkı karınca ile çekirge hikayesi gibi düşünmek lazım, insanoğlunun da tıpkı bunlar gibi düzende ilerlediğini düşünürsek; ekersen biçersin biçersen doyarsın, ekmezsen biçemez biçemesezsen bitersin özdeyişini vurgulamak gerekir ta ki son nefesine kadar.Tabi bu düşünceyi de yaşamına göre doğru bulan ve bulmayan ikili sisteme ayırırsak kişileri düşüncelerinden tanımak çokta zor olmasa gerek..

Geçmişe baktığım zaman da sanmıyorum ki; bunca başarılı insan oturarak bir yerlere gelmiş olsunlar, eğer öyle olmuş olsalardı herkes varlıklı olurdu kanımca..o yüzden benim hayata bakış açım bu ve bunun gibi başarıya yürüyen felsefeden ibarettir.

Yani demem o ki evren bize öyle güzel, öyle bereketli, öyle tarifi imkansız olanaklar ve bunu devreye sokmak içinde düşünce sistemi sunmuş ki bunu kullanıp kullanmamak da bizlerin elinde...

Ve son olarak başarı asla tesedüf değildir tek bir nokta vardır Sakıp Sabancı’nın da dediği gibi çalışmak çalışmak çalışmak hedefe götüren tek nokta..

Saygıyla ve Muhabbetle Kalın..

 
Etiketler: İnsan, varlığıyla, mı, yokluğuyla, mı, yaşar?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı