Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 14:28
 
Ülker'in BİM'deki Hisseleri Yükseldi
Murat Ülker'in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Yıldız Holding'in BİM'deki payı dün itibariyle yüzde 1,4'ten yüzde 5,2'ye yükseldi
EKONOMİ Haberi
Ülker'in BİM'deki Hisseleri Yükseldi

Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından KAP'a yapılan açıklamada Murat Ülker'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Yıldız Holding'in dün itibariyle BİM'in sermayesindeki paylarının 4,13 milyon liradan 15,63 milyon liraya yükseldiği belirtildi.

 

BİM VE ÜLKER ORTAKLIKLARI

 

Yıldız Holding'in patronları Murat Ülker ve Ali Ülker, BİM'in patronu Latif Topbaş ile ortak 'Avrasya Et ve Et Ürünleri' şirketini kurdu

 

Bir tarafta Türkiye'de discount marketçiliğin en büyük şirketlerinden BİM'in patronu, diğer tarafta Aytaç Et'i almak için imza atan Yıldız Holding'in patronları olunca yeni şirket piyasada "Et sektöründe 'discount' dönemi mi başlıyor?" algısı yaratsa da Avrasya Et, aslında Aytaç için kuruldu.

 

Satın alma işlemleri tamamlandığında Aytaç Et'i çatısı altına alacak olan Avrasya Et ve Et Ürünleri şirketi 2013 yılının son günlerinde kuruldu. Yapılan ilk genel kurulunda da Mustafa Latif TopbaşYönetim Kurulu Başkanlığına, Murat Ülker ise Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine getirildi. Ali Ülker ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Aytaç Et'in satın alma operasyonu Ak Gıda Sanayi bünyesinde gerçekleşiyor.

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülker'in, BİM'deki, Hisseleri, Yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı