Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 12:17
 
Türk yargısıyla dalga geçilmeyeceğini tüm dünya görecek
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bazı FETÖ sanıklarının mahkemelerde dalga geçer gibi "O kişi ben değilim." diyerek milletle ve mahkemeyle dalga geçmeye çalıştığını belirterek, "Bu milletle, Türk yargısıyla dalga geçilmeyeceğini başta bu hainler olmak üzere tüm dünya görecek. Bu ülkeye diz çöktürmek isteyenlerin hakkaniyet ölçüsünde nasıl cezasını çektiğini, 251 şehidimizin kanının yerde kalmayarak adaletin tecelli ettiğini gördüler ve görmeye de devam edecekler." dedi.
SİYASET Haberi
Türk yargısıyla dalga geçilmeyeceğini tüm dünya görecek

Yargı Teşkilatı Toplantısında konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün konuşmasından satırbaşları;

"15 Temmuz gecesi milletin meydanlarda başlattığı demokrasi nöbetini, yargı mensupları da adliyelerde sürdürüyor. Bu nöbet halen devam ediyor. Rehavete ve yılgınlığa yer yoktur. Bu nöbet, mücadele başarıya ulaşana dek devam etmelidir" - "Asla ve asla 'Bunları bitirdik, bunların sayısı bu kadardı.' diyerek rehavete kapılmayacağız. Çünkü bu örgütün amacını en iyi siz biliyorsunuz. Ağır ceza mahkemesi başkanı kamerada resmini gösteriyor, sözde sakal bıyık bırakmış. Dalga geçer gibi 'O kişi ben değilim.' diyerek bu milletle ve mahkemeyle dalga geçmeye çalışıyor. Bu milletle, Türk yargısıyla dalga geçilmeyeceğini başta bu hainler olmak üzere tüm dünya görecek" - "Bu ülkeye diz çöktürmek isteyenlerin hakkaniyet ölçüsünde nasıl cezasını çektiğini, 251 şehidimizin kanının yerde kalmayarak adaletin tecelli ettiğini gördüler ve görmeye de devam edecekler"

Gül, Antalya'da düzenlenen "Yargı Teşkilatı Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin devlet ve toplum hayatı açısından kritik bir eşik olduğunu söyledi.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Türk, yargısıyla, dalga, geçilmeyeceğini, tüm, dünya, görecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı