Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 12:38
 
Samsunspor’un Kurtuluşu Öztürk Ve Yılmaz’ın Elinde
Samsun Hür Haber Sitesine hayırlı olsun ziyareti yapan Ankara Çarşambalılar Derneği Başkanı, ASİAD Yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda CHP Ankara Millet Vekili Haluk Koç’un danışmanı Metin Akbaş kurtuluş reçetesini sundu.
- Haberi
Samsunspor’un Kurtuluşu Öztürk Ve Yılmaz’ın Elinde

Sözlerine ben 25 yıldır Ankara da yaşayan ama memleketinden hiç kopmayan bir Samsunlu ve fanatik Samsunspor taraftarıyım diye başlayan Metin Akbaş;” Milyonlarca insan gibi bende bir futbol tutkunuyum. Memleketim Samsun Çarşamba. Dolayısıyla koyu bir Samsunspor taraftarıyım. İnsan gurbette yaşayınca memleketinin ve tuttuğu takımın kıymetini daha iyi anlıyor. Samsunspor benim yaşam biçimim. Göğsünde ki armanın asaleti ise benim için çok ayrı bir anlam ifade ediyor. Ankara da yaşıyor olmama rağmen hemen her fırsatta Samsunspor maçlarına geliyorum. Bu öyle bir derin sevda ki anlatılamaz yaşamak lazım. Samsunsporla yatıp Samsunsporla kalkıyorum.” dedi.

ATATÜRK’ÜN ŞEHRİNE YAKIŞMIYOR

Samaunspor’un armasından rahatsız olanlar var belki. Unutulmasın ki bu Şehrin nufusu 1.5 milyona dayandı ve Samsunspor bizim üst kimliğimiz, tek marka değerimizdir diyen Metin Akbaş sözlerine şöyle devam etti;” Samsunspor için geçmişte iyi işler yaparak hala insanların gönlünde ki taht’ta oturan evsane Başkanlarımız Hasbi Menteşoğlu ve İsmail Uyanık gibi insanlar var. Bu insanlar sonsuza dek unutulmayacaklar. Bugün yaşadığımız sorunlar esasen iki iş adamımız tarafından kolayca çözülebilecek sorunlar. Ne hikmetse 52 yıllık şanlı tarihe sahip Samsunspor öksüz kalmış bir çocuk gibi Valimiz Osman Kaymak’ın kapısına terk edilmiş. Allah Valimiz den razı olsun. Kendisinin göstermiş olduğu çabanın onda birini iş adamlarımız göstermiş olsalar yeniden şaha kalkar layık olduğumuz yerelere geliriz. Ben şahsen utanıyorum.” diyerek sitem etti.

GALİP ÖZTÜRK VE KAZIM YILMAZ

Bu değerli iki Samsun Çarşambalı iş adamının tek kurtuluş yolu olduğuna vurgu yapan Aktaş;” Nasıl ki Hasbi ağam Samsunspor’a  sahip çıkışıyla destanlar yazdıysa ve nasıl ki İsmail Uyanık bu Kulübü yıllarca dimdik ayakta tutup Samsun Şehrine Ülkenin her yerinde itibar kazandırıp adını gönüllere kazıdıysa. Aynı şeyleri Sayın Galip Öztürk abim ve Kazım Yılmaz abim de yapabilirler. Samsunspor’un sorunları bu iki değerli hemşehrimizin dişinin koğuğunu doldurmayacak kadar küçük. Allah daha çok versin ikisinin de maddi durumu çok çok iyi. Çarşambalı bir kardeşleri olarak ben onlardan Samsunspor’umuza sahip çıkmalarını istiram ediyor bunu onlardan bekliyorum. Yaparlarsa onlarda tarih boyunca unutulmazlar. Yapmazlar ise Samsun insanının gözünden düşer silinip giderler. O nedenle Metin Akbaş kardeşleri olarak ben kendilerine sesleniyorum. Samsun’a, Samsunspor’a,  bu öksüz çocuğumuza sahip çıkın.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (SHH) - SAMSUNHÜRHABER Editör:
Etiketler: Samsunspor’un, Kurtuluşu, Öztürk, Ve, Yılmaz’ın, Elinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı