Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 12:35
 
Futbol Şehitlerimiz Almanya’da Anıldı..
Augsburg’da bulunan Samsunspor derneği 1989’da hayatlarını kaybeden futbol şehitlerimizi unutmayarak anma programı düzenlediler.
- Haberi
Futbol Şehitlerimiz Almanya’da Anıldı..

CİHAN ARMAN AÇIKLADI

Augsburg Samsunspor derneği başkanı Cihan Arman düzenledikleri anma programıyla şu açıklamayı yaptı.

“Samsunspor Augsburg derneğinin düzenlediği anma pragramında, 20 Ocak 1989'da trafik kazasında hayatlarını kaybeden Samsunspor futbolcuları 29. sene-i devriyesinde yaad edildiler. Samsunspor Augsburg dernek başkanı Cihan Arman'ın yaptığı açılış konuşmasında, 29 yıl öncesine giderek o kaza anını anlattı ve sinevizyon gösteriminde yer, yer duygulu anların yaşandığı anma pragramında "Unutmadık, Unutmayacağız" dedi.

Wertingen Ditib camii din görevlisi ve ayrıca Samsunspor klubü alt yapısından yetişen Hikmet Arslan da yaptığı kısa konuşmanın ardından, okuduğu Kuran-ı Kerim ve yapılan dualar tüm şehitlerimize ve Samsunspor oyuncularına hediye edildi. 20 Ocak 1989 tarihinde Malatya deplasmanına giden Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza'da bir kamyonla çarpışması sonucu geçirdiği elim bir kazada 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Kazada hayatlarını kaybederek Türk spor tarihine "Futbol Şehitleri" olarak geçen futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan, 29 yıl sonra aynı acılar ile tekrar Augsburg'da anıldılar. Kırmızı Beyaz renkleri formasında taşıyan Samsunspor, bu kazada hayatlarını kaybeden spor şehitleri anısına Siyah rengide ekledi. "Acının rengi olmaz" diyerek gelen, diğer futbol klüp taraftarları ve bazı üyelerinde hazır bulunduğu anma programında, Samsunspor Augsburg kadın kollarının hazırladıkları yiyeceklerde davetlilere ikram edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Futbol, Şehitlerimiz, Almanya’da, Anıldı..,
Yorumlar
Haber Yazılımı