Haber Detayı
16 Kasım 2018 - Cuma 14:54
 
FETÖ elebaşı Fettullah GÜLEN İade mi Edilecek
FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi yeniden gündemde. ABD yönetiminin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi üzerinde çalıştığı iddiası, bu konuyu tekrar gündeme getirdi.
GÜNDEM Haberi
FETÖ elebaşı Fettullah GÜLEN İade mi Edilecek

ABD yönetiminin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖelebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin yasal yolları araştırdığı iddiası, Gülen'in iade sürecini yeniden gündeme taşıdı.

 

 Amerikan NBC News kanalı, ABD yönetiminin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi üzerine Türkiye'yi "yatıştırmak" için FETÖ elebaşı Gülen'in yasal yollarla iadesine ilişkin seçenekleri araştırdığını iddia etti.

 

Bu iddia, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert tarafından yalanlandı.

 

Cemal Kaşıkçı olayı ile FETÖ elebaşı Gülen'in iade edilmesi arasında herhangi bir bağlantı olmadığını kaydeden Nauert, Beyaz Saray'da bu yönde bir görüşme yapılmadığını söyledi.

 

Nauert, "Türklerden bu konuda (Gülen'in iadesi) birçok talep aldık. Türk hükümetinin Gülen'in iadesiyle ilgili sunduğu delilleri halen değerlendiriyoruz. Bu tamamen Adalet Bakanlığı bünyesinde yürüyen bir süreç. Ancak size şunu söyleyebilirim ki bu iki konu birbiriyle ilgisiz konular. Ayrıca Beyaz Saray'da görevli arkadaşlarımızla konuştuk, bu konuyla ilgili bir tartışmanın orada yapılmadığını belirttiler." ifadelerini kullandı.

 

Yaşanan bu gelişmeler, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesini yeniden gündeme taşıdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FETÖ, elebaşı, Fettullah, GÜLEN, İade, mi, Edilecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı