Haber Detayı
11 Kasım 2018 - Pazar 12:49
 
Büyük Anadolu Hastaneleri Samsun Tam Endospik yöntem ile yapılan bel fıtğı ameliyatı hakkında bilgilendiriyor.
Büyük Anadolu Hastanesi Samsun Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş bel fıtığı nedir ve bel fıtığı tedavi yöntemi hakkında bilgiler verdi. Büyük Anadolu Hastanesi Samsun Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş, "Günlük yaptığımız işlerden veya ağır eşyalar kaldırırken belimizde ciddi sağlık sorunları oluşturabiliriz. Geçer diye beklediğimiz ya da doktor kontrolü dışında yapılan tedavi yöntemleri hastanın günlük yaşantısını olumsuz etkilemekte hatta daha da büyük hasarlara yol açmaktadır." diye konuştu.
SAĞLIK Haberi
Büyük Anadolu Hastaneleri Samsun Tam Endospik yöntem ile yapılan bel fıtğı ameliyatı hakkında bilgilendiriyor.

Bel Fıtığı Nedir?
 
Büyük Anadolu Hastanesi Samsun Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş, "Bel fıtığı Bel fıtığı, omurgalar arasındaki kıkırdağın aşırı zorlama nedeniyle yerinden kayarak omurilik kanalı içine doğru girmesi, bacaklara gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapması sonucu oluşan bir hastalıktır. Hangi omurga kemikleri arasında oluşmuşsa bel fıtığı o bölgenin adıyla anılır. Bel ağrısı, Bacak ve ayak ağrısı, bu ağrıların gece artması, bacak veya ayakta uyuşukluk, karıncalanma hissi, bacak veya ayakta güçsüzlük, tek veya her iki bacakta refleks kaybı, gülerken, öksürürken ve hapşırırken ağrının kötüleşmesi, yürüme ve oturmada zorlanma, fıtık ilerlemişse idrarı veya büyük tuvaleti tutmakta (nadiren) zorlanma, fıtık ilerlemişse dengesizlik, yürüyememe, hemen yorulma gibi belirtiler gösterir. Hastanın ayklarında sinir hasarı yoksa önce medikal tedavi öneriyoruz. Ağrı kesici, adele gevşetici ilaçlar iki yada üç günü geçmeyen yatak istirahati ve fizik tedavi öneriyoruz. Bel fıtığı hastalarina gün içerisinde hareketlerinin nasıl yapılacağı konusunda bilgilendiriyoruz. Egzersizi özellikle yürümeyi öneriyoruz. Cerrahi olmayan bu seçeneklerde bel fıtığını hafifletilebilmektedir.   
Tam Endoskopik bel fıtığı tedavi yöntemi
 
Tam Endoskopik bel fıtığı ameliyatı hasta konforu yüksek bir operasyondur. Endoskopik bel fıtığı merkezimizde gerçekleştirilen operasyonlarda hastalar günübirlik yatış yapılmaktadır. Ameliyattan sonra aynı gün veya ertesi gün eve gidebilir. Kısa bir süre içerisinde de iş hayatına dönebilmektedir. Cerrahi sonrası ağrının diğer bel fıtığı ameliyatlarına göre oranla daha az olması endoskopik diskektomiyi başarılı kılmıştır." diyerek sözlerine son verdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyük, Anadolu, Hastaneleri, Samsun, Tam, Endospik, yöntem, ile, yapılan, bel, fıtğı, ameliyatı, hakkında, bilgilendiriyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı